مزایای تور مجازی برای صنعت گردشگری و توریست

  • June 3rd, 2012

مزایای تور مجازی برای صنعت گردشگری و توریست

با توجه به توضیحاتی کلی داده شده در بخش مزایای تور مجازی برای توضیح خاص مزایای تور مجازی برای صنعت گردشگری و توریست در ایران و جهان میتوان به موارد زیر اشاره نمود

مزایای تور مجازی در صنعت گردشگری و توریسم

مزایای تور مجازی در صنعت گردشگری و توریسم

 

صنعت گردشگری و توریست ( تور مجازی )
صنعت گردشگری صنعتی کم هزینه و پردرآمد است که با ماشینی ­تر شدن زندگی بشر، بیش از پیش اهمیت پیدا کرده است. این صنعت در کشور ما از ظرفیت بسیار بالایی برای رشد و توسعه برخوردار است، بطوریکه رتبه دهم در جاذبه ­های باستانی و تاریخی و رتبه پنجم جاذبه­ های طبیعی را در جهان دارا می­باشد.
دنیای مجازی اینترنت تأثیر بسزایی در رونق  صنعت گردشگری و توریست داشته است. شخص بصورت اینترنتی به وسیله سفر، محل اقامت خود را رزرو می­کند. تور مجازی می­تواند لذت انتخاب مناسب بدون حضور فیزیکی را برای شخص فراهم کند.

در صنعت گردشگری و توریستجهانگردی مجازی” مورد توجه است. این نوع به‌خصوص جهانگردی به افراد امکان می‌دهد پیش از آنکه به‌صورت فیزیکی سفر خود را آغاز کنند، به‌صورت مجازی و از طریق ابزارهای اینترنتی وارد محل مورد نظرشان شوند و با در اختیار گرفتن برنامه‌های تلویزیونی، مقاله‌ها، گزارش‌های منتشر شده در نشریات، کتاب‌ها و… درباره آن مکان، مزایا و معایب این سفر را دریابند و به‌راحتی در مورد انجام این سفر تصمیم‌گیری کنند. تور مجازی” این امکان را برای افراد ایجاد می‌کند تا در آن واحد،‌ از طریق اینترنت یک مکان را با تمام جزئیاتش مشاهده کنند. امروزه بسیاری از شرکت‌های صنعتی از این فناوری برای بازاریابی‌های جهانی استفاده می‌کنند تا تولیدات و خدماتشان را آسان‌تر به‌ فروش برسانند.جهانگردی الکترونیکی و تور مجازی از جمله مباحثی است که در حال حاضر کارشناسان و متخصین با بهره گیری از فن آوری اطلاعات و ارتباطات در صنعت جهانگردی توانسته اند افقهای جدید ؛ بازارهای گسترده و رشد بی سابقه ای را نصیب کشورها خود سازند باعث اشتغال زایی و ارز آوری در کشور خود شوند.

برای آشکار سازی این موضوع در کشور ایران باید عرض کینم که همه ساله نمایشگاه های متعددی جهت نمایش جذابیت های گردشگری ایران در مناطق مختلف کشور برگزار می گردد و  سازمان بین‌المللی جهانگردی از سال 1980 میلادی روز 27 سپتامبر را به‌عنوان روز جهانی جهانگردی برگزید و در ایران روز 6 مهر ( 1391) به عنوان روز جهانی جهانگردی مقرر شده است که حاکی از اهمیت بالای این عرصه می باشد.

در صنعت توریست مساله توریست درمانی نیز در کشور ما بسیار مطرح می باشد و از پتانسیل بسیار بالایی در سطح منطقه و دنیا بر خوردایم. که با استفاده از تلفیق فناوری اطلاعات و صنعت گردشگری که یکی از عوامل آن تور مجازی است میتوان به نتایج مطلوبی در این باره رسید


برچسب ها : , , ,


ارسال نظر