شهرداری ها و گردشگری مجازی با تور مجازی

  • June 8th, 2012

شهرداری ها و گردشگری مجازی با تور مجازی

در مطلب های قبلی با عناوین  گردشگری مجازی فرصتی ایده‌آل و  گردشگری مجازی با تور مجازی به توضیحاتی درباره صنعت گردشگری و راهای جذب توریست مجازی که یکی از بهترین و موثر ترین شیوه های بازاریابی است، که در عین حال به صرفه ترین تبلیغات نیز می باشد، پرداختیم.

جذب گردشگر مجازی

جذب گردشگر مجازی

امروز قصد داریم مساله گردشگری مجازی که یکی از مهم ترین فاکتور های آن تور مجازی است برای شهرداری ها شرح بدیم و از فواید و راهکار های جذب توریست مجازی استفاده کنیم.

با توجه به مطالب قبلی یاد شده در رابطه با گردشگری مجازی بر همگان واضح و مبرهن است که فواید بسیار زیاد و توانایی های بالای گردشگری مجازی در جذب توریست و به طبع آن، اشتغال زایی و ارز آوری که به همراه دارد عواملی است که باعث توجه بیشتر نهاد های صنعت توریست می باشد. با توجه به اینکه وقتی یک توریست وارد کشور شود زمینه اشتغال 5 نفر بصورت مستقیم و غیر مستقیم ایجاد می شود، باید برای استفاده از این پتانسیل همه دست به دست هم دهیم و بیشترین استفاده را از آن بکنیم.

حال باید چه کنیم؟ آیا تنها سازمان گردشگری و جهانگردی وظیفه این کار را دارد و یا سازمانها و ارگانهای دیگر نیز باید به این مهم بپردازند، وزیر تونس در تهران در جواب به سوال اینکه شما چگونه از دولت خود بودجه بسیار بالایی می گیرید و ایشان در جواب گفتند که 1/3 درآمد نا خالص کشور ما از طریق صنعت گردشگری است، در همین جا پی به اهمیت موضوع گردشگری و البته جذب توریست مجازی می بریم و میفهمیم که تمامی ارگانها و سازمان هایی که میتوانند کاری انجام دهند باید وارد عمل شوند و در صدر این ارگانها شهرداری ها هستند.

شهرداری ها به دلیلی تسلط کامل بر اطلاعات منطقه خود و پوشش تور مجازی برای گردشگری مجازی میتوانند به این امر کمک کنند، مزیت این کار نسبت به انجام همین کار توسط سازمان گردشگری و جهانگردی این است که اطلاعات تکمیل تری در اختیار شهرداری ها از مناطق و مکانهای طبیعی و زیارتی و تفریحی دارند و زمانی که هزینه ها تقسیم شود از لحاظ مالی هم فشار چندانی وارد نمی شود و ازسویی تسریع در انجام این ایده است.

در حال حاضر سازمانهایی وجود دارند که شروع به این کار نموده اند مانند شهرداری تهران ، سازمان گردشگری و جهانگردی یزد و .. که نشان از هوشیاری مسئولان این عرصه دارد و در حال حاضر موزه های سعد آباد و نیاوران نیز بصورت تور مجازی درآمده اند و بازدید کنندگان عزیز میتوانند با مراجع به سایت این مجموعه ها از موزه های دیدن نمایند.


برچسب ها : , , , ,


ارسال نظر