بزرگترین عکس پاناروما جهان

  • June 7th, 2012

بزرگنرین عکس پاناروما جهان، تصویری 80 گیگا پیکسلی از شهر لندن

به نظر شما یه عکس تا چقدر می تونه زوم داشته باشه؟

عکاسی به نام جفری مارتین (Jeffrey Martin) در سال 2010 عکسی از شهر لندن منتشر کرده که با کیفیت‌ترین عکس پانارومای جهان نام گرفته است. وضوح این عکس 360 *180 درجه‌ای از پایتخت انگلیس، 80 گیگاپیکسل می‌باشد که اگر قرار بشود که این عکس چاپ شود 35 متر طول و 17 متر عرض خواهد داشت.

عکس پاناروما لندن 2010

عکس پاناروما لندن 2010

وضوح عالیه این عکس پاناروما باعث شده تا حتی در شلوغ‌ترین مکان‌ها، چهره‌های افراد به خوبی مشخص باشد

جفری مارتین به منظور گرفتن این عکس، سه روز متوالی از بالای ساختمان Centre Point در تقاطع خیابان آکسفورد و تاتنهام کورت رود (Oxford Street and Tottenham Court Road) به عکاسی می‌پرداخت. این عکس ، با کیفیت‌ترین عکسی است که تا به حال از نمای یک شهر گرفته شده است.

تعداد بیشماری از افراد که در کنار خیابان قرار گرفته‌اند به علاوه هزاران پنجره که حتی از طریق عکس می‌توان از وضعیت داخل خانه‌ها نیز مطلع شد به خوبی قابل مشاهده هستند. فروشگاه ها، خانه ها، آسمان خراش ها، مغازه ها، اداره ها و خیابان ها به وضوح قابل رویت هستند.

عکس پاناروما لندن و قدرت زوم آن

عکس پاناروما لندن و قدرت زوم آن

در گذشته، تلاش‌هایی که در خصوص گرفتن بهترین عکس پانارومای جهان ( از نظر میزان گیگاپیکسل) صورت گرفته است مربوط به عکس 26 گیگاپیکسلی از شهر پاریس، 70 گیگاپیکسلی از بوداپست، 26 گیگاپیکسلی از درسدن ( آلمان)  می‌شود و رکورد قبلی مارتین، یک عکس منحنی شکل 18 گیگاپیکسلی از پراگ می‌باشد.

عکاسی جفری مارتین

عکاسی جفری مارتین

مارتین از جمله عکاسانی است که در حوزه عکاسی پاناروما فعالیت می‌کند و موسس وب سایت 360 Cities.net  است. وی از کنارهم قرار دادن 7886 عکس با کیفیت که از بلندای ساختمان Centre Point گرفته بود، عکس گیگاپیکسلی لندن را بوجود آورد.

به منظور قرار دادن این هزاران عکس در کنارهم از کامپیوتر پرقدرت CELSIUS فوجیتسو استفاده شده است.

برای مشاهده بهتر تور مجازی و شاهکار عکاسی پاناروما گیگا پیکسلی به وب سایت

http://www.360cities.net/london-photo-en.html

مراجعه نمایید.


برچسب ها : ,


ارسال نظر